
Sosimple Solar Investment I B.V.
Opwek buitenland: zonnestroomsystemen Zuid-Afrika
- Totaal geïnvesteerd
-
€ 602.750
- Voortgang minimaal bedrag
- €400.000
- Voortgang streefbedrag
- € 1.250.000
- Rentevergoeding op jaarbasis
- 8,00%
- Looptijd
- 60 maanden
- Type financieel product
- Senior obligatielening
- Status
- Project gestart
- Inschrijving start op
- vrijdag 29 augustus 2025 om 10:00
- Inschrijving sloot op
- zaterdag 20 september 2025 om 23:59
Over dit project
De highlights van deze investering in één oogopslag
- Zowel moedermaatschappij als uitgevende instelling zijn gevestigd in Amsterdam
- Stabiele inkomsten dankzij langjarige onopzegbare contracten (10 jaar)
- ‘Preferred supplier’ van de grootste retailer Checkers in sub-Sahara Afrika en in Zuid-Afrika (contractduur 20 jaar)
- Grote, energie-intensieve economie waarbij duurzame energie goedkoper is dan fossiele energie
Het project
Sosimple Solar Investment I B.V. geeft een senior obligatielening van € 1.250.000 uit. Met deze obligatielening lost het bedrijf een deel van de bestaande schulden af. Dankzij deze herfinanciering blijft er financiële ruimte om te blijven investeren in nieuwe projecten en verdere groei.
De inkomsten van de uitgevende instelling komen voort uit het verkopen van met de zonnestroomsystemen opgewekte elektriciteit aan klanten met wie zij hiervoor langjarige onopzegbare contracten heeft getekend. De zonnestroomsystemen worden geïnstalleerd op de daken van haar klanten en blijven gedurende de contracttermijn in eigendom van de uitgevende instelling.
Sinds een aantal jaar is Sosimple een ‘preferred supplier’ van de Shoprite Checkers groep. Dit is de grootste retailer in sub-Sahara Afrika en in Zuid-Afrika. Onder een centraal geleid duurzaamheidsprogramma levert Sosimple groene stroom aan winkels. Daarbij hanteert Shoprite Checkers stroomcontracten met een duur van 20 jaar. Sosimple werkt met Shoprite aan uitbreiding van haar dienstverlening naar andere landen in zuidelijk Afrika. Daarbij zal naar verwachting sprake zijn van contracten die vallen onder eenzelfde contractstructuur met garanties vanuit de Zuid-Afrikaanse moedermaatschappij.
De markt
De Zuid-Afrikaanse markt kent goede condities voor de exploitatie van zonnestroomsystemen. De hoge zoninstraling in Zuid-Afrika zorgt ervoor dat zonnestroomsystemen aanzienlijk meer elektriciteit opwekken dan in Nederland. Zuid-Afrika heeft een grote, energie-intensieve economie met een tekort aan elektriciteit die daarnaast wordt geproduceerd door een verouderd park van kolen- en kerncentrales. De prijzen van elektriciteit zijn de afgelopen jaren sterk gestegen (15%+ per jaar over de laatste 10 jaar) en de verwachting is dat deze trend door zal zetten. Hierdoor is rendabele duurzame energiewinning mogelijk zonder subsidies.
De grootste belemmeringen voor groei van Zuid-Afrikaanse bedrijven zijn hoge aanvangsinvesteringen en zorgen over exploitatie. Dit zijn precies de obstakels die Sosimple wegneemt door zelf eigenaar en beheerder van de systemen te blijven.
Doorrollen
Investeerde je eerder in Sosimple Solar Investment I B.V. ronde 7? Je kunt vanaf nu doorrollen in het herfinancieringsproject.
Dit zijn de 3 opties:
- Doorrollen met je huidige obligatiestukken: Er worden geen transactiekosten gerekend. Je ontvangt wel een nieuwe investeringsovereenkomst.
- Doorrollen & bijkopen: Om door te rollen gebruik je onderstaande button. Wil je extra investeren? Plaats dan voor het extra bedrag een nieuwe order volgens de gebruikelijke manier op de projectpagina. Over de extra stukken worden wel transactiekosten gerekend. Je ontvangt een nieuwe investeringsovereenkomst en betaalinstructies voor het aangevulde deel.
- Niet doorrollen: je hebt ook de mogelijkheid niet door te rollen. Daarvoor hoef je niks te doen. Je huidige inschrijving en voorwaarden blijven behouden. Je investering wordt afgelost.
Over de aanbieder
De obligatielening wordt uitgegeven door Sosimple Solar Investment I B.V., een Nederlandse vennootschap in Amsterdam. Het bedrijf is een volle dochter van Sosimple Solar B.V., eveneens Nederlands, en richt zich volledig op de installatie, het bezit en de exploitatie van zonnestroomsystemen in Zuid-Afrika. Sinds 2018 heeft Sosimple al meer dan 75 systemen geplaatst met een totale capaciteit van bijna 10.000 kWp. Deze installaties produceren jaarlijks ruim 12 miljoen kWh duurzame elektriciteit en zijn gefinancierd via eerdere succesvolle obligatie-uitgiftes op DuurzaamInvesteren.nl.
Het managementteam van Sosimple:
Marty Smits (Directeur) 20+ jaar ervaring in groei, kostenoptimalisatie, marketing, sustainability en strategie bij grote bedrijven in onder andere Afrika en Europa. Bij The Boston Consulting Group was Marty mede-oprichter van de wereldwijde sustainability praktijk. In Nederland leidde hij de sectoren Technologie en Consumenten Goederen.
Jeroen Vos (Directeur) 20+ jaar ervaring in private equity en finance; ondersteunde mkb bedrijven als eigenaar en adviseur in groei, verduurzaming en winstgevendheid bij o.a. ABN AMRO, Bencis Capital Partners en Triodos Organic Growth Fund.
Lizet Bloo (Global Director) is een aan TU Delft opgeleid ingenieur en INSEAD MBA. Ze heeft eenachtergrond in renewable energy engineering en big data en is verantwoordelijk voor dagelijkse wereldwijde operatie.
Liana Braxton (Managing Director Zuid-Afrika) leidt de aanpak van de energiecrisis en CO₂-reductie bij commerciële en industriële bedrijven.
Mocht je nog vragen hebben, neem dan gerust contact op via het e-mailadres: info@sosimplesolar.nl
Feedback
Waarom investeer jij wel of niet in dit project? Laat het ons weten via dit formulier.
Belangrijkste kenmerken
De door de uitgevende instelling uit te geven senior obligatielening, zal een totale omvang van maximaal € 1.250.000 hebben, tegen een rentevergoeding van 8,00% en zal een looptijd van 5 jaar hebben. De obligatielening zal aangewend worden om een eerder aangegane obligatielening te herfinancieren en daarmee verdere groei van de portfolio zonnestroomsystemen mogelijk te maken.
Uitgevende instelling: | Sosimple Solar Investment I B.V. |
---|---|
Obligatielening: | Minimaal €400.000 en maximaal €1.250.000 |
Nominale waarde: | €250 per obligatie |
Inleg: | Minimaal €250 (één obligatie) |
Rangorde: | Senior obligatielening |
Rentevergoeding: | 8,00% op jaarbasis |
Rentebetaling: | De verschuldigde rente wordt jaarlijks achteraf betaald |
Looptijd: | 5 jaar |
Aflossing: | Volledig volgens het schema in het informatiememorandum. |
Zekerheden: | De uitgevende instelling verstrekt de volgende zekerheidsrechten aan de Stichting Belangenbehartiging DuurzaamInvesteren ter nakoming van de verplichtingen aan obligatiehouders:
|
Transactiekosten: | Eenmalig 1,80% (incl. BTW) over de hoofdsom bij inschrijving |
Voorbeeld rendements berekening: |
Een geïnteresseerde koopt 1 (een) obligatie voor €250,00 de nominale waarde, daarbij betaalt de geïnteresseerde ook éénmalig 1,80% transactiekosten over het geïnvesteerde bedrag (€4,50 inclusief BTW, per obligatie). In totaal betaalt de inschrijver €254,50 voor de aanschaf van 1 (een) obligatie. Gedurende de looptijd heeft een obligatiehouder jaarlijks recht op 8,00% rente over de uitstaande (nog niet afgeloste) hoofdsom. Gedurende de looptijd zal de obligatielening geheel worden afgelost conform het schema in het informatiememorandum. Aan het einde van de looptijd heeft een obligatiehouder in totaal €328,40 per obligatie ontvangen op een investering van €254,50. Het gemiddelde effectieve rendement op jaarbasis voor een obligatiehouder, inclusief transactiekosten, bedraagt 7,45%. |
Duurzaamheid
De zonnestroomsystemen vervangen vervuilende kolenstroom en voorkomen daarmee jaarlijks meer dan 10.000 ton CO₂-uitstoot. Bedrijven die klant worden profiteren van aanzienlijke kostenbesparingen – vaak tussen de 10% en 50% – en verduurzamen tegelijkertijd hun bedrijfsvoering. Omdat Sosimple de investeringen en het beheer op zich neemt, wordt de overstap naar duurzame energie laagdrempelig en kan de uitrol van schone energie versneld plaatsvinden.
Risicofactoren
Aan een investering zijn altijd risico's verbonden. Indien één of meerdere risico's zich voordoen kan dit een negatief effect hebben op de waarde van je belegging ten gevolge waarvan je jouw inleg gedeeltelijk of zelfs geheel kunt verliezen.
Onderstaand vindt je enkele van de belangrijkste risico's die zich voor kunnen doen:
- Risico van het installeren van minder zonnestroomsystemen dan verwacht door de uitgevende instelling
- Risico's verbonden aan de obligatielening, waaronder de beperkte verhandelbaarheid van de obligaties;
- Overige risico's, waaronder wetswijzigingen of onverwachte calamiteiten.
Meer informatie over de risico's vindt je in het informatiememorandum van de aanbieder.
Inschrijven
Belangrijke informatie voor geïnteresseerden
- Investeer pas als je goed begrijpt wat wordt aangeboden;
- Spreid je investeringen om risico's te beheersen;
- Investeer nooit geld wat je niet kunt missen. *
* Het Nibud adviseert een financiële buffer aan te houden. Kijk op nibud.nl voor meer informatie.
DuurzaamInvesteren geeft geen advies of oordeel over de proposities op het platform. De aanbieder van de propositie is te allen tijde verantwoordelijk voor de door hem aangeboden propositie en voor de naleving van uit de obligatieovereenkomst voortvloeiende afspraken met investeerders.
Vrijstelling van de prospectusplicht
DuurzaamInvesteren.nl is in bezit van een vergunning uit hoofde van artikel 2:96 van de Wet op het financieel toezicht (Wft) en een vergunning uit hoofde van artikel 12 Verordening 2020/1503 (ECSPR-vergunning).
De Uitgevende Instelling van het project verklaart dat de totale waarde van vergelijkbare projecten in de afgelopen 12 maanden maximaal € 1.250.000 bedraagt en daarmee minder is dan € 5.000.000. Hiermee is de Uitgevende Instelling met betrekking tot de uitgifte van deze obligatielening vrijgesteld van de plicht om een AFM goedgekeurd prospectus te publiceren.
© Copyright 2025 Sosimple Solar Investment I B.V., de uitgevende instelling van de senior obligatielening